[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره پایگاه::
آشنایی با افراد::
عضویت در پایگاه::
ارسال مطلب::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
دانشکده مهندسی::
گروه های آموزشی::
توصیه نامه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
میزان رضایت شما از بخش آموزش یکتاوب چقدر است؟
100درصد
70 درصد
50 درصد
30 درصد
   
..
:: توصیه نامه عمومی شرکت یکتاوب جهت بهبود پایگاه ها ::

1. لطفا برای نظم بخشی به اطلاعات نشریات کشور و نیز تسهیل کار نمایه سازی نشریات (از جمله ثبت مقالات در Google Scholar و ISC)، اطلاعات اصلی نشریه را در بخش مدیریت: "منوی مدیریت نشریه": "مشخصات اصلی نشریه" وارد کنید و حداقل هر 3 ماه یکبار این بخش را بروزرسانی کنید. در صورت عدم تکمیل این بخش احتمال دارد مقالات شما قابل نمایه سازی نباشند.


2. در منوی "تنظیمات عمومی پایگاه" و زیر منوی "تنظیم متن های عمومی"، بخش های "توصیف پایگاه" و "کلمات کلیدی" بررسی نموده و در صورت نیاز به تکمیل (یا اصلاح) اقدام نمایید.


3. "فرم ثبت نام" را بررسی و در صورت وجود موارد غیرضروری در این فرم، گزینه ها را از قسمت "تنظیمات ثبت نام" غیرفعال نمایید. با توجه به امکان جدید تنظیم کادرهای فرم ثبت نام فارسی و انگلیسی به صورت مجزا، کادرهای اضافی فرم ثبت نام انگلیسی (یا فارسی) را غیرفعال کنید.


4. در قسمت "بخش های اصلی" پایگاه تمامی صفحات را بررسی کرده و در صورت وجود صفحات خالی آنها را حذف یا غیرفعال نمایید، همچنین در این بخش از عنوان های طولانی برای صفحات استفاده ننمایید و در صورت طولانی بودن عنوان صفحات، آنها را کوتاه کنید.


5. تمامی صفحات را بررسی کرده و نوع فونت ها، سایز، فاصله خطوط و ... را یکدست نمایید. (جهت زیباسازی سایت بهتر است تمامی مطالب با یک فونت و سایز نوشته شوند و در صورت مهم بودن موارد بخشی از مطلب را Bold نموده یا با رنگ دیگر یا به صورت چشمک زن مشخص نمایید)


6. بلوک های سایت را بررسی کرده و در صورت طولانی بودن عنوان بلوک، آن را کوتاه نمایید. همچنین از قرار دادن تصاویر بزرگ در بلوک ها بپرهیزید زیرا باعث بهم ریختگی صفحه اصلی سایت خواهد شد.


7. یک صفحه سطح اول با عنوان "تماس با ما" ایجاد نمایید و اطلاعات تماس (نشانی، شماره تماس، ایمیل، فکس و ...) را در آن درج کنید.


8. "صفحه اصلی" سایت را بررسی نمایید در صورتی که "حجم صفحه اصلی" سایت بیش از 500 مگابایت است حجم موارد فراگذاری شده در صفحه اصلی را کم کنید. (بالا بودن حجم صفحه اصلی باعث می شود برخی کاربران صفحه اصلی را کامل مشاهده نکنند یا صفحه اصلی برایشان به کندی باز شود، همچنین باعث پایین آمدن سرعت سایت نیز می شود)


9. جهت فراگذاری "تصاویر" در سایت حجم تصویر را کم نموده (به عنوان مثال: کمتر از 100 مگابایت برای هر تصویر) و ابعاد تصویر را نیز متناسب با  اندازه صفحات تنظیم نمایید زیرا در صورت بزرگ بودن تصویر، در صفحه اصلی سایت اسکرول ایجاد شده و سایت به شکل مناسب دیده نمی شود.


10. در صورتی که از متون و تصاویر برای صفحات استفاده می نمایید چیدمان مطلب و تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که تصاویر و متون با نظم در کنار یکدیگر قرار گیرند. (به عنوان مثال: از جدول دو ستون استفاده نمایید و تصویر را در ستون راست جدول و مطلب را در سمت چپ جدول (یا باالعکس) قرار دهید )


11. جهت نظم بخشی به فایل هایی که مدیر پایگاه در سایت فراگذاری می نماید "پوشه های اصلی" برنامه مانند (files و images و ...) را پوشه بندی نمایید و در یک پوشه بیش از 50 فایل را فراگذاری نکنید. (به عنوان مثال: می توانید هنگام افزودن مطلب یا تصویر در ویرایشگر روی گزینه files یا images راست کلیک کرده و گزینه ی "ساخت زیرپوشه جدید" را بزنید ←  نام پوشه را نوشته ← کلید "ادامه" را کلیک کنید )

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2697 بار   |   دفعات چاپ: 512 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
پایگاه تست سامانه های یکتاوب yektawebtest.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 43 queries by YEKTAWEB 4414